Головна » Статті » Підготовка до ЗНО » ЗНО новини

Таблиця "Найдавніші люди на території України"

Таблиця : Найдавніші люди на території України

(файловий архів)

Готуючи дітей до ЗНО,я прийшла до висновку,що найкраще запам’ятовується,те що систематизоване і представлено в таблиці або в схемі. На уроках часто використовую роботу по складанні таблиці. Під час вивчення теми «Стародавня історія України учні складають наступну таблицю,а в 10-11 класі я її використовую під час повторення і підготовки до ЗНО

СТАРОДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Період існування Найдавніші люди Де селились Що вміли робити
1млн. років пітекантропи С. Королево в Закарпатті Сліди діяльності пітекантропів вияв ле но неподалік с. Рокосове в Закар патті, с. Лука-Врублівець- ка на Дністрі та Амвросіївка в Донбасі, у перед гір’ї Криму тощо. Засе лення території України відбу валося через Балкани й Центра льну Європу Використали вогонь хоча вони не вміли добувати його, та виготовлення знарядь праці оббиванням каменів. Основним знаряддям було ручне рубило, яким і кололи, і різали, і рубали. Використовували й дерев’яні знаряддя, зокрема, списи. Пітекантропи не будували жител, постійно пере- суваючись у пошуках їжі.
150-40 тис років Палеоантропи,або неандертальці На території України виявлено чимало стоя- нок неан дер тальців (до 200). Особливо багато їх дослiджено в пе че рах гірського Криму. Відомі неан дертальські стоянки в Закарпатті, По дністро в’ї, на Житомирщині тощо. Пристосовуючись до су ворого клімату, неандертальці часто оселялися в печерах. У місцевостях, де не було печер, неандер тальці споруджу вали житла з кісток мамонтів або каміння. Почали кори ст ва- тися одягом, оволоділи вмінням до будува ти вогонь. Найпоширенішими знаряддями неан дер тальців були гостроконечники та скребла. Гостроконечники правили за вістря до спи сів, скребла – за ножі
40-35 тис. років «людина розумна»-кроманьйонець На території України дослiдже но кількасот стоя- нок пізнього палеоліту. Найвідоміші з них розташовані в селах Мізині на Чернігівщині, Межиріч на Черкащині, Доброничівці на Київщині. Знаною є й Кирилівська сто янка в Києві. У кроманьйонців з’явилися знаряддя спеціа льного призначення: скребачки для обробки шкури,різці для роботи з кісткою; різноманітні ножі для ізання м’яса, дерева, шкіри, наконечники списів,сокири тощо; крім кам’яних, уже були знаряддя з кістки й рогу – голки, шила, руків’я різних інструментів; різноманітні прикраси й речі ритуаль ного призначення – браслети, намиста, статуетки, ударні палиці. Провідним заняттям «людини розумної» за часів пізнього палеоліту було полювання. На півночі України первісні мисливці полювали на мамонтів, а на півдні – на бізонів. Люди жили й полювали колектива ми з 30–40 осіб. Усі вони були родичами. Тож дослід- ники називають такі гурти родовими гро- мадами.
4 тисячоліття до н.е. Трипільська кутура с. Трипілля на Київщині, неподалік якого на прикінці 19 ст. український археолог Вi кентій Хвойка виявив рештки життєдi яль ності давніх хліборобів. Чи сленні археоло гічні знахідки свідчать, що три- пільці прийшли на землі України з Нижнього Поду- нав’я й опану вали величезні простори Лісо степу України від Дністра до Дніпра, досягши територій Волині та Степового Причорномор’я. Основу господарського життя носіїв трипільської культури становило перелогове рільництво, що передбачало використаня ділянок землі доти, доки не вичерпувалася їхня родючість. Трипільці сіяли ячмінь, просо, пшеницю, вирощували майже всi нині відомі в Українi садово-городні культури. Землю обробляли дере в’яною мо- тикою з кам’яним чи кістяним наконечником, а згодом – ралом. Відомо також, що племена трипіль ців розводили велику рогату худобу, кіз, овець, свиней. Трипільці виготовляли глиняний посуд у спеціальних гончарних печах, а потім розмальовували складними візерунками чорною, брунатною, червоною, рідше білою фарбами. Трипільська людність жила сім’ями, що об’єднувалися в громади, а пізніше –у племена.
9-7 ст.до н.е кіммерійці Причорноморські степи Кіммерійці були першим народом на ук- ра їнських землях, який дослідники нази вають кочовим. Вони не будували жител, а їхнє життя збігало внескінченній мандрівці степом або верхи на конях, або в кибитках, запряжених волами. Основою їхнього господарства було конярство. Те, чого не могли дати коні, кіммерійці завойовували. появою кіммерійців пов’язаний початок виплавки заліза на Україні
7-3ст. до н.е скіфи До найвідоміших належать кур- гани Чортомлик, Солоха, Гайманова Могила, Тов ста Могила та ін. Як і кіммерійці, скіфи були кочовиками, основу господарства яких становило конярствонародів. У 5– 4 ст. до н. е. їхня держава сягнула розквіту. Вчені вмовилися називати її Великою Скіфією. Про могутність скіфської держави тих часів свідчать царські кургани. Біль шість з них відкрито в Нижньому Поднiпров’ї..
3т. до н.є.-3тис. н.є сармити Причорномор - ських степи Вид діяльності –переважно скотарство
7 ст. до н.є. Грецькі міста Північне Причорномор’ї та Криму.Перша колоні Березань Миколаївська обл.. Кожне місто було окремою державою- полісом. Чорноморські міста-колонії зберігали ціл- ко ви ту незалежність від тих грецьких міст, пересе- ленці з яких їх закладали. За устроєм грецькі поліси в Північному При чорномор’ї були рабовласницьки- ми демо кратичними чи аристократичними рес- публіками.

смужка

Категорія: ЗНО новини | Додав: Новатор (24.11.2016)
Переглядів: 225 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar